باسلام درود به دو ستان عزیزم 

امشب تصمیم گرفتم خاطره ای از گذشته ام که مربوط به دروان کودکی و نوجوانیم هست بگم تازگی ها تو گوگل و بین مردم کنجکاوانه دنبال شهر زاویه و احمد اقا ذوقی هستن .بنده ایشان را می شناسم مردی بسیار زحمت کش  و قابل احترام  هستن به جوانان عزیز بیشتر سفارش می کنم در خصوص مردم مذهبی این شهر تحقیق کنند شهری  که به نوبه خودش شهدای زیادی رو تقدیم این انقلاب نموده است  و حتی حضور و قدمگاه  مبارک مقام معظم رهبری به  این شهر بوده است که جا داره به کتاب روایت های مستند گروهان کوراغلو  نیز اشاره کنم که خاطرات برادر  عزیزمان تنها و با  گرد آوری ونوشته برادر تیمار می باشد توصیه می شود این کتاب را حتما مطالعه کنید

جاده قدیم تهران ساوه و پیکان مدل 56 نارنجی رنگ  شوهر خاله ام  که ما باهاش هر سال عید به دیدن خاله و پسر خاله هام و پدر بزرگ ام می رفتم هیچ وقت یادم نمی ره سر  از پا نمی شناختم زمانی که وارد شهر زاویه می شدیم همه اشنا و غیر اشنا دست بلند می کردنند و غریبی معنا نداشت وقتی وارد خونه خاله ام می شدم عطر واقعی و عید بهار رو می شد حس کرد بوی فتیر تازه که تو تنور پخته شده بود تخم  مرغ های رنگی  و جمع شدن بچه های فامیل و شروع بازی ها و شیطنت ها  همه و همه تو خاطرم هست و حک شده بله چند سالی هست جای شوهر خاله ام حاج یدالله خالی است و دوسالی هم هست حدیقه خاله هم که بوی مادرم رو می شد ازش حس کرد رفت  و ما رو تنها گذاشت .

خونه پدر بزرگ ام که همسایه حاج قدرت قصاب بود تو یه کوچه بن بست که فکری برای خروج فاضلاب این کوچه نشده بود اب زیادی داخل چاله ای بزرگ جمع شده بود و خونه  پر از ساعت های دیواری بزرگ در شکل های مختلف  اخه پدر بزرگ ام علاقه  زیادی به ساعت داشت و رادیوی کوچک که روی طاقچه  بود و مهمان نوازی پدر بزرگ ام  بی همتا بود معمولا ابگوشت غذای اصلی خو نه پدر بزرگ ام بود دیزی که با گوشت گوسفند تازه و  با گوشت زیاد با شعله کم چراغ خوراک پزی طعم به یاد ماندی با نون محلی داشت مادر بزرگ ام نابینا بود ولی بیشتر کارها رو انجام می داد حتی داخل چراغ نفت هم می ریخت بدون خطا سوزن نخ می کرد با فرمول های که خودش ابداع کرده بود هیچ وقت ان دروان را فراموش نخواهم کرد . استانه تحمل و صبر همه زیاد بود دور همی ها گرم بود . 

به برکت خون شهدا این شهر همیشه ماندگار و مردمانش خون گرم بطوری ترک کردن این شهر برای بومی ها بسی سخت است  قدیم های این منطقه خیلی زحمت کشیدن احداث و حفر قنات های این منطقه و ایجاد مسیر اب به شهر در گذشته کار بسیار سختی بوده . حتی اسیابی هم در مرکز شهر بوده که الان هیچ اثاری ازش نیست  ولی می توان با همت مسئولین این شهر و ایجاد گردشگری و صنایع دستی این شهر جلوه دیگری به این شهر داد 

1- بازسازی قنات ها

2 پحت فتیر بصورت سنتی با تنور بعنوان یک محصول و ایجاد بازار 

3- ایجاد ایستگاه عشایری  و چادر هنگام سفرهای عید در کنار جاده و مسیر مسافران 

4-معرفی و تبلیغ تجزیه خوانی ایام محرم منطقه زرندیه 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها